Bio

Julia Chodor Chodorowska Photo: Hanna Puchalska
Julia Chodor Chodorowska Photo: Hanna Puchalska

Julia “Chodor” Chodorowska, urodzona w1980 roku w Warszawie. Fotografia, obecna w rodzinie „od zawsze”, jest obok poezji jej pasją  od najmłodszych lat.

Ukończyła Wydział Zarządzania UW (praca magisterska „Fotografia reklamowa”) i Warsaw School of Management (studia i praca magisterska o rynkach kapitałowych w jęz. angielskim “Stock market indicators”). Studiowała również zarządzanie i międzynarodowy biznes w USA – w Central Piedmont University College i na University of North Florida.

Pobyt w USA wykorzystała również do wspólnej, razem z mężem, podróży po całym kontynencie.

Interesuje się socjologią i kulturą. Fotografując stara się znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień kulturowych, społecznych i egzystencjalnych, indywidualnej niepowtarzalności. Skupia się na życiu ludzi, ich emocjach, naturze, pracy, przejawach działalności lub jej braku oraz tym, jak człowiek oddziałuje na otoczenie i vice versa. Na zdjęciach stara się uchwycić chwile, które najpełniej przedstawiają i opisują sytuacje i ich bohaterów. Pokazuje zarówno zwykłe jak i zaskakujące momenty.

Artystycznie – uwielbia zabawę kolorem. W każdej fotografii stara się odnaleźć, wyeksponować i wzmocnić dodatkowy, nieprzekładalny na słowa, przekaz filozoficzny i emocjonalny.

Jako fotograf współpracuję nie tylko z gazetami i czasopismami, ale również z firmami, dokumentując zarówno konferencje jak i działalność produkcyjną, czy handlową. Zajmuję się również portretem biznesowy, naturalnym i reporterskim.

Wykonuje także portrety dzieci, sesje ciężarnych kobiet, reportaże z ceremonii ślubnych i wesel.

Portfolio mozna obejrzeć na stronie www.JuliaChodor.com

Tekst przygotowała: Michał Szewielow i Maria Wiśniewska