Bio

Fotografia pasjonowała mnie od najmłodszych lat. Jej sposoby, techniki i tajniki poznawałam w rodzinnym domu. Podtrzymując rodzinną tradycję, fotografią zawodowo zajęłam się po studiach, w 2006 roku.

Od początku fotografia jest dla mnie sposobem opowiadania o człowieku, jego osobowości i charakterze uwarunkowanych społecznie i kulturowo. Sposobem na uchwycenie tych emocji i chwil, które najpełniej go przedstawiają i opisują. Sposobem na wyeksponowanie jego indywidualnej niepowtarzalności.

Budowałam swój warsztat artystyczny zajmując się fotoreportażem i fotografią newsową, pracując dla gazet i czasopism. Z czasem moje zainteresowania przesunęły się w stronę portretu. Lubię łączyć dwie formy – fotoreportaż i portret – utrwalając ulotne momenty w spontanicznych, naturalnych kadrach. Ta technika pozwala na uchwycenie naturalnych emocji i sposobu bycia fotografowanej osoby.

Często używam światłocienia oraz koloru do podkreślenia przekazu w moich zdjęciach. Wykorzystuję zawsze emocjonalną fotografię monochromatyczną. Nieobce są mi klimaty classic noir czy neo noir (tech-noir).

Urodziłam się w Warszawie w 1980 roku. Jestem absolwentką Wydziału Zarządzania oraz Warsaw School of Management na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałam również w USA – w Central Piedmont University College i na University of North Florida. Mieszkałam i pracowała jako fotograf w USA, Kuwejcie i Hiszpanii.

Wystawy:

  • “Sąd ostateczny” – Galeria Obok – Polska
  • “Streets of Catalunya” – Sala Sant Roc – Hiszpania
  • “Warszawa w kwiatach i zieleni” – ogród Botaniczny w Warszawie – Polska

Albumy:

“Ochota” – Wydawnictwo Youmar